ŠD Kidričevo vs KK Starše 99:80

    0
    75

    Recap

    Vzdušje v domači ekipi pred tekmo s Staršami je bilo pozitivno, nenazadnje smo v obračun prihajali s samozavestjo zmage proti Ramsom v prejšnjem kolu. Ker smo prvo tekmo v Staršah izgubili tudi zaradi lastnih nepotrebnih napak, smo si še toliko bolj želeli pozitivnega rezultata na povratni tekmi. Da smo lahko boljša ekipa pa je seveda bilo potrebno pokazati tudi na terenu.

    Začeli smo napadalno – Holc je otvoril s trico, gostje so na drugi strani precej grešili v metih iz polrazdalje, mi pa smo še naprej agresivno napadali in hitro pobegnili na udobnih 9:0. Da je vrag odnesel šalo so v taboru Starš hitro začutili in njihov trener je odreagiral z minuto odmora. Ponovno so strnili svoje vrste in glave, se reorganizirali in ponudili boljši odpor. Vrnitev na teren je med domačimi igralci prinesla nekaj napak v obrambi in Starše so prebile led, izenačile rezultat in tekma se je v bistvu ponovno začela. Prva četrtina je bila izmed vseh najbolj točkovna – 26:27 za Starše.

    Ob odmoru in začetku drugega dela smo se Kidričani dogovorili da napadalno igramo isto zavzeto in ekipno, v obrambi pa moramo biti bolj pozorni na prodore in pokrivanje njihovih ključnih igralcev na metu. Obramba je bila ključ do naših lahkih napadov. Rezultatsko smo bili skupaj, a kljub temu čutili, da je igra in moment na naši strani. Zadnja minuta odmora je bila s strani našega Coacha presenečenje, rekel je naj se sami zmenimo kako bomo odigrali zadnji napad pred polčasom – kot prizor iz filma Coach Carter (kdor ne pozna, vredno ogleda). Akcija se je začela na nasprotnikovi polovici in po varanju vtekanja sta sledili dve hitri podaji s polrazdalje na desni strani in fadeaway Holca ob zvoku sirene, v slogu najboljših strelcev in za vodstvo ob polčasu 48:46.

    V glavnem odmoru smo se dogovorili da nadaljujemo z enako energijo in ne popuščamo v obrambi. Začetek tretjega dela je bil napet, Staršani se kljub zdesetkani ekipi (poškodbe, odsotnosti) niso predali niti za trenutek, ter se borili da bi ostali v igri. Poizkusili so s consko obrambo, ki jim je na prvi tekmi prinesla zmago, a smo domači tokrat imeli odgovor in predsvem zelo razpoložene strelce iz razdalje (na koncu 14 trojk). Ob koncu 3. četrtine je na semaforju svetil rezultat 71:63 za Kidričevo.

    Domača ekipa je bila odločena da v zaključnem delu tekme ne popušča in odigra svojo igro do konca. Tako smo v začetku zadnjega dela nakazali kaj si želimo in to je zmaga. Navijači so videli veliko košev, saj sta bili obe ekipi ofenzivno precej razpoloženi, kar kaže tudi končni rezultat 99:80 za ŠDK. Domači smo skozi celotno srečanje imeli pravo energijo in ekipni duh, kar nam je na koncu tudi prineslo zmago nad ekipo Starš, ki sicer ni bila kompletna a je kljub temu igrala dober basket. Tik pred koncem se je ob trku s koleni žal poškodoval Husič, ki se je še dolgo po koncu tekme držal za desno koleno. Tako njemu, kakor Drameju, ki je že nekaj časa odsoten, želimo čim boljše in hitro okrevanje.

    Details

    Date Time League Season
    28/02/2020 8:45 pm PARKL liga 2019/2020

    Venue

    OŠ Kidričevo
    Kajuhova ulica 10, 2325 Kidričevo

    Results

    Ekipa1234T
    ŠD Kidričevo2622232899
    KK Starše2719171780

    ŠD Kidričevo

    # Player Position MIN FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA OFF REB DEF REB AST PF TF STL TO BLK PTS
    4Tomaž LešnikForward0000000000000003
    6Stefan BujagićCenter0000000000000002
    8Miloš ŠušteršičGuard00000000000000015
    10Andrej MesaričForward-Center0000000000000008
    11Sebastjan HolcForward-Guard00000000000000026
    11Jan BrbreGuard00000000000000021
    12Jadranko ŠkolnikForward-Guard0000000000000009
    13Nikola LješnjakCenter0000000000000006
    15Andraž PotočnikCenter0000000000000000
    16Bojan LjubecGuard0000000000000000
    17Uroš DrevenšekForward-Guard0000000000000009
     Total 00000000000000099

    KK Starše

    Position MIN FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA OFF REB DEF REB AST PF TF STL TO BLK PTS
     0000000000000000
    Deli