KK Ruše – ŠD Kidričevo 80:78

    0
    3

    Recap

    Športna dvorana Ruše
    Sodnika Sok, Leskovar
    Gledalcev 25

    Prva je vedno sladka

    Velika negotovost v zvezi s okužbami. V ponedeljek se pogovarjamo imamo 9 igralcev, v torek 8, v sredo še samo 5. Kličem Mesariča mi tudi 5 do 6 mi pravi. Ne veva kaj narediti. No potem me pokliče Uroš da se vrnil iz ZDA in lahko igra. Pa se skupaj s Kidričani odločimo, da igramo. Vmes še Andrej bo bolezni pravi, da bo pomagal, Tomaž pride direkt iz LJ. Evo nas 8 za igro in gostov prav tako 8. Vsi pogoji za lepo tekmo, kar je tudi bila.

    Bolje odpremo srečanje in hitro povedemo 7:2. Pri Kidričevemu je v 1.četrtini (8 točk) zelo nevaren Šrot in tekma je ves čas v rezultatskem ravnovesju. Dobro branimo globino Mesarič in Holc se nista preveč razigrala. Slekovec je prodoren in vse svoje točke (11) doseže v 1. polčasu, tako kot tudi Šoba (8 točk). Naši visoki igralci imajo težko delo s Holcem in Mesaričem, ki pa se 2. polovici polčasa vseeno kar razigrata in potrdita kvaliteto. Dobro zaključimo polčas, ko po drugem zgrešen prostem metu ujamemo žogo v napadu in Petek zadene s hrbtom obrnjen proti košu s sireno (42:39). Dalo se je naslutiti, da bo to do konca odprta tekma.

    Slekovec, ki bil naš edini »play« na tej tekmi hitro dobi 3. osebno napako ter kmalu zatem še 4. Klub temu se Petek kar dobro znajde in držimo minimalno prednost. Pezdiček (12) ter Petek (9) dosežeta 21 od naših 23 točk v 3.četrtini. Pri gostih se razigra še Lešnik (8 točk). Četrtina se konča neodločeno.

    Razlika na tekmi ni bila nikoli višja od 7 točk. Mi smo večji del bili v prednosti a so nas gostje vedno ujeli ter tudi povedli. Slekovec pride v igro kakšnih 7 minut pred koncem, a ne za dolgo – 5.osebna napaka. V zadnjem delu so obrambe boljše in kakšne 3 minute pred koncem uspemo povesti za 5 kar je na tej tekmi že lepa prednost a Lješnjak zadeva od table za 3 točke. Tudi gostje ostanejo brez organizatorja. Turku so namreč malo popustili živci, zaleti se v Petka in dobi TN. Že v prvem delu je dobil nešportno napako, kar je v skladu s pravili izključitev. Škurnik zadene prosti met, Petek pa pomembna meta za 3 oz. 2 točki. Spet vodimo za 4 a Holc zadeva za 3 točke do konca je 12 sekund. Po minuti odmora začnemo nasproti zapisnikarske mize a gostje pametno takoj naredijo osebno na Vezoniku. Zadene le drugi met za +2. Minuta odmora za goste in 11 sedund do konca. Nekako smo dobro pokrili najnevarnejše a je vseeno Lješnjak na metu za 3. Na našo srečo ni zadel, Petek pobere skok in konec.

    Moramo izpostaviti naše visoke igralce (Škurnik, Kalderon, Vezonik), ki so zaradi poškodb, bolezni ali odsotnosti igrali malo tekem, a so odlično opravili svoje v obeh smereh Zelo smo se razveselili prve zmage, ki je zaslužena. A če bi Kidričani zadeli zadnji met si ne bi mogli nič in bi tudi njihova morebitna zmaga bila zaslužena. Bila je lepa športna prireditev za katero smo zaslužni vsi prisotni.

    Details

    Date Time League Season
    20/01/2022 8:30 pm PARKL liga 2021/2022

    Venue

    GSKŠ Ruše
    Šolska ulica 16, 2342 Ruše

    Results

    Ekipa1234T
    KK Ruše1824221680
    ŠD Kidričevo1623231678

    KK Ruše

    Position MIN FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA OFF REB DEF REB AST PF TF STL TO BLK PTS
     0000000000000000

    ŠD Kidričevo

    # Player Position MIN FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA OFF REB DEF REB AST PF TF STL TO BLK PTS
    10Andrej MesaričForward-Center00000000000000021
    11Sebastjan HolcForward-Guard00000000000000022
    13Nikola LješnjakCenter0000000000000005
    22Stramavus DzmirtyForward0000000000000000
    5Samo TurkGuard0000000000000004
    16Bojan LjubecGuard0000000000000000
    80Blaž ŠrotGuard0000000000000009
    4Tomaž LešnikForward00000000000000017
     Total 00000000000000078
    Deli